Anasayfa BilimCoronavirüs Coronavirüs ne zaman biter?

Coronavirüs ne zaman biter?

Yazar firat35yalcin
covid 19 ne zaman biter

Dünya coronavirüs salgını yüzünden kapanıyor. Bir zamanlar hayatın içinden dolup taşan mekanlar, insanların neredeyse her alanına kısıtlama getirilen bu dönemde insanların kafasında sadece tek soru var, coronavirüs ne zaman biter ve hayat ne zaman eski haline dönecek?

Küresel ve daha önce insanoğlunun karşılaşmadığı büyüklükte bir salgın. (coronavirüs covid-19) hastalığı ne zaman sona receği konusunda bir çok sağlık uzmanı farklı görüşler beyan etmektedir.

Önümüzdeki 12 hafta içinde salgına karşı büyün yol kat edileceğini fakat insanların uzman ekiplerin uyarılarına dikkat etmeleri gerektiğini ve kesinlikle evden çıkmamaları söyledi.

Ekonomik olarak toplumun büyük kesimini eve kapatma stratejisi uzun vadede sürdürülebilirliği yoktur, bu durum sosyal ve ekonomik açıdan bir felaket olur.

Ancak koronavirüs yok olmayacak!

Edinburgh Üniversitesi’nde bulaşıcı hastalık epidemiyolojisi prof. Mark Woolhouse ”Virüsten kaçış yolu konusunda büyük problemimiz var” diyor.

Bu Karmaşadan Çıkmanın Üç Yolu Vardır.

  • Aşılama
  • Enfeksiyon yoluyla yeterince insana bağışıklık getirme stratejisi
  • Toplumsam ve Sosyal olarak hayatımızı kökten bir değişime sürüklemesi

Yukarıda belirtilen yolların her biri vürüsün yayılma yeneteğini azaltacaktırç

Coronavirüs Aşı’sı Kısa vade’de Bulunsa bile Topluma Yayılması 12-18 Ay Sürebilir.

Aşı bir insanı tedaviye yönelik bağışıklık kazandırması durumunda virüs mutasyona uğrasa bile o kişiye tekrar bulaşma imkanı olmaz.

Aşı araştırması benzeri görülmemiş bir hızda gerçekleşiyor, ancak başarılı olacağına ve küresel ölçekte aşı gerektireceğine dair bir garanti yok.

En iyi tahmin, her şeyin yolunda gitmesi durumunda bir aşının 12 ila 18 ay gibi bir tarihte hayatımıza gireceği öngörülmekte.

Doğal Bağışıklık En Az İki Yıl Sürecek

Başta ingiltere’nin stratejisi olarak hayatımıza giren sürü bağışıklık sistemi bilim otoritesi tarafından pekte tercih edilmeyen bir önlem olarak ifade edilmişti.

Bağışıklığın devam edip etmeyeceği konusunda bir soru işareti var. Yaygın soğuk algınlığı semptomlarına neden olan diğer koronavirüsler çok zayıf bir bağışıklık tepkisine yol açar ve insanlar yaşamlarında aynı hayatı birkaç kez yakalayabilirler.

abd coronavirüs arkadaşlık siteleri cinsellik nedir cinsel sohbet cinsel yönelim coronavirüs coronavirüs aşı coronavirüs aşı tedavisi coronavirüs covid 19 coronavirüs facebook coronavirüs haritası coronavirüs map corona virüs nedir coronavirüs ne zaman biter coronavirüs whatsapp coronavirüs yardımlaşma hattı corona virüs önlemleri covid-19 nedir COVID 19 covid 19 map eşcinsel fahrettin koca jannifer haller justin Trudeau kanada koronavirüs map koronavirüs soru cevaplar mustafa ulaşlı kimdir? samsung galaxy s20 samsung galaxy s20 fiyatı samsung galaxy s20 özellikleri sağlık bakanı sohbet nedir sohbet odaları sohbet odası tom hanks coronavirüs türkiyede ilk coronavirüs gerçekleşti uzaktan eğitim

Hoşunuza Gidebilir

1 yorum

Chat Sohbet Odaları Koronavirüs Günlerinde Sohbet Odaları - Chat Sohbet Odaları 25 Mart 2020 - 01:16

[…] geçiren koronavirüs hastalığı malesef tüm Dünya’yı kasıp kavurmaktadır, Peki koronavirüs ne zaman biter? gibi sorulara sohbet sitesine giriş yaptıktan sonra uzman ekipler tarafından tüm koronavirüs […]

Yanıt

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.