İstanbul Sohbet

İstanbul Sohbet

admin     27-09-17     Sohbet     İstanbul Sohbet     246 Defa Okundu

İstanbul sohbet giriş

Istanbul, Turkiye’nin en kalabalik ve ekonomik acidan en onemli sehri. Dunyanin 34. buyuk ekonomiye sahip sehri, belediye sinirlari goz onune alinarak yapilan siralamaya gore Avrupa’nin en yuksek nufusa sahip sehridir.

Istanbul Turkiye’nin kuzeybatisinda, Marmara kiyisi ve Bogazici boyunca, Halic’i de cevreleyecek sekilde kurulmustur.
Istanbul kitalararasi bir sehir olup, Avrupa’daki bolumune Avrupa Yakasi veya Rumeli Yakasi, Asya’daki bolumune ise Anadolu Yakasi denir. Tarihte ilk olarak uc tarafi Marmara Denizi, Bogazici ve Halic’in sardigi bir yarim ada uzerinde kurulan Istanbul’un batidaki sinirini Istanbul Surlari olusturmaktaydi. Gelisme ve buyume surecinde surlarin her seferinde daha batiya ilerletilerek insa edilmesiyle 4 defa genisletilen sehrin 39 ilcesi vardir. Sinirlari icerisinde ise buyuksehir belediyesi ile birlikte toplam 40 belediye bulunmaktadir.

Dunyanin en eski sehirlerinden biri olan Istanbul, M.S. 330 – 395 yillari arasinda Roma Imparatorlugu, 395 – 1204 ile 1261 – 1453 yillari arasinda Dogu Roma Imparatorlugu, 1204 – 1261 arasinda Latin Imparatorlugu ve son olarak 1453 – 1922 yillari arasinda Osmanli Imparatorlugu’na baskentlik yapti. Ayrica, hilafetin Osmanli Devleti’ne gectigi 1517’den, kaldirildigi 1924’e kadar, Istanbul Islamiyet’in de merkezi oldu.

Chat sunucumuzun Turkiye’nin en kalabalik sehri olan İstanbul’umuz ve orda yasayan kisilerin bir araya gelmesini saglamak icin acilmis olan odamizin mobil girisine verilen ismin adi Mobil İstanbuL ‘dur. Mobil istanbul odasina cep telefonlariniz ile her sekilde giris yapabilirsiniz. Nerde bulunursaniz bulunun her ortamda giris yapabilir yeni kisilerle tanisma sansi yakalayabilirsiniz.

Chat  sunucumuzun Mobil İstanbul ve Mobil İstanbul sohbet odalarina bekler hos sohbetler dileriz.

Etiketler

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Google+    Pinterest    Whatsapp  

Yorumlar (2 Yorum)

    dünyanın en iyi ve gözde şehirlerinden biri olan istanbul gerek tarihi dokusu gerek tarihihsel geçmişi bir çok dine dile ev sahipliği yapmış şehrimizin, entellektüel düzeyi ve potansiyeli yüksel olan istanbul şehrimizin insanlarını aynı çatı altında toplamak buluşturmak vede keyifli zaman geçirmek adına oluşturduğumuz vede programladığımız hersohbet.com elbette kendi adındanda anlaşılacağı gibi sitemizde kendinizden bir parça bulabileceğiniz hertürlü insanla tanışma imkanı sağlanabilen bir chat sohbet platformudur. isterseniz oyun odaları isterseniz müzik dinleme isterseniz sohbet odaları isterseniz cinsel odaları ve ismini sayamadığımız bir çok sohbet odaları mevcut olup siz değerli istanbul halkını hersohbet.com bekliyoruz.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?+18 CİNSEL SOHBET

CİNSEL SOHBET

FULL SOHBET

SOHBET

TAKİP ET

© Copyright 2018 HerSohbet.Com - Tüm Hakları Saklıdır.