Anasayfa Teknoloji Dünya Sağlık Örgütü (WHO) WhatsApp ve Facebook Aracılığıyla Coronavirüs COVID-19 Mesajlaşma Hizmeti Başlatıyor

Dünya Sağlık Örgütü (WHO) WhatsApp ve Facebook Aracılığıyla Coronavirüs COVID-19 Mesajlaşma Hizmeti Başlatıyor

Yazar firat35yalcin
coronavirus whatsapp

Bugün Dünya Sağlık Örgütü, insanları koronavirüs’ten korumak için WhatsApp ve Facebook ile ortak mesajlaşma hizmeti başlatıyor.

Bu hizmet 2 milyar insana ulaşma potansiyeli olan kolay mesajlaşma servisi halini almayı hedeflemektedir. Bilgi kirliliğinin önüne geçmek için kişilere doğrudan uzman ekipler tarafından bilgi almasını sağlayacaktır.

Hükümet liderlerinden sağlık çalışanlarına Aile ve yakın arkadaşlarınıza kadar, bu mesajlaşma hizmeti, semptomlar ve insanların kendilerini ve diğer insanları nasıl koryabilecekleri hakkında ayrıntılı biçimde koronavirüs hakkında en son haberleri ve gelişmeleri anında bilgi sahibi olacaktır.

Ayrıca, hükümet karar vericilerin nüfuslarının sağlığını korumasına yardımcı olmak için en son durum raporlarını ve sayılarını gerçek zamanlı olarak bilgi alabileceklerdir.

Dünya Sağlık Örgütü, WhatsApp ve Facebook iş Birliği Mesajlaşma Menüsüne BURAYA tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Hizmete, Whatsapp’ta bir ileti dizisi açan bir bağlantı üzerinden erişebilir. Kullancılar konuşmayı etkinleştirmek için  “hi” yazabilir ve COVID-19 ile ilgili sorularına cevap vermeye yardımcı olabilecekler.

Hoşunuza Gidebilir

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.