Lezbiyen Sohbet Odaları

Lezbiyen Sohbet Odaları

     04-12-17     Sohbet     Lezbiyen Sohbet Odaları     285 Defa Okundu

Lezbiyenlik, toplumun bakış açısı ve değerleri, bu topluluğu oluşturan kişilerin bakış açısı ve değerleri ile irintili bir durumdan yola çıkarak doğru yada yanlış gibi varsayımları kelimelere dökmek, ifade eden kişiyi zorlar. Bu değerleri oluşturan ögelerin ne olduğu(?) var sayımlardan izole edilip, bilinenlerden yola çıkılarak doğru olan kıstasların tespiti çok daha önemlidir. Kitlelerin, bireylerin bütünlüğünün genel çoğunluğu ile entegre olmuş düşünce ve bu düşüncelerin doğruluğu var sayılarak şekillenmiş bir durum gerçeği de mevcuttur. Bu genelleme içinde yer alan istisnalar için memnun edici durumdan uzaktır. İstisna olanların ön yargılara maruz kalması, ötekileştirilmesi ve yaşadığı toplumdan soyutlanması kabul edilecek bir durum olabilir mi? Yaşadığımız toplumda, empati kurma becerisi gelişmiş, sağduyulu, anlayışlı, her tür tercihler doğrultusunda hareket eden kişilere daha anlayışlı olduğu bir gerçekliktir.

Lezbiyen olan kişiler araştırıldığında geçmiş yaşamından kaynaklı birçok sebeplerin psikolojik ve sosyal açıdan bilimsel verilerle açıklamak daha kolay olabilir? Bu olabilirlik her kesimin anlamasına olanak sağlar mı? Burada en önemli olan toplumun ve bu toplumda yaşayan kişilerin değerleri, değer yargılarını oluşturan kıstasların her kişiyi memnun edici olabilmesidir. Cinsel tercihlerin özgürce yaşanabilmesi kişinin hakkıdır. Hür iradesi ile yaptıkları, farklı düşünceye sahip, homofobik kişilerin yargılama merci olarak kendinde bu hakkı görmesi kabul edilemez bir durumdur. Sosyal yaşamda her alanda olduğu gibi kişinin özgürlüğü, karşısında ki kişinin özgürlüğünü kısıtlamadığı alanı kapsar. Cinsel tercihler de bu alanı kapsamaktadır.

Yaşadığımız toplum, bazı kuralları dikta eder. Bunun mutlak doğru yada yanlış gibi göreceli kavramların varlığı toplum için de yer alan bireyleri farklı yollar arayış içine sokar. Lezbiyen sohbette bu arayışı bir nebze olsun karşılamaktadır.

Biz varsak, bizim gibi olanların, lezbiyen varsa lezbiyenlerin, farklının; farklılığının farkındalığı ile farklılık oluşturmuş, farklılıklardan farkı bulan ve bu ayırımı yapabilenlerin ilk tercih ettikleri adres lezbiyen sohbet

Lezbiyen Chat ve Sohbet Odaları

Lezbiyen sohbet; toplumun ve bireyin bakış açısını, değerlerini/ değer yargılarını, cinsel tercihlerini; saygı ve hoşgörü temelini oluşturmuş bir yapılandırma. Sizleri de bu düşünceleri taşımanızda bir adım attıra bilir. Kişileri yargılamak çok sık yapılan ve neyi (?), neden(?), ne için(?) gibi sorulardan izole edip kolaycılığa bir örnektir.

Yaşanılan toplumun en büyük handikabı, tek düze bir düşünce sistemini, göreceli bakış açısında olan kavramları “mutlak doğru” kalıbına sokup, ufka, hayal dünyalarına ve cinsel tercihlere belli bir sınırlandırılma getirmesi… Cinsel tercihlerin ne olduğundan ziyade, ne hissettikleri, kişiye zararı olup olmadığı çok daha önemli gerçekliktir.

Ünlü bir kişiye neden lezbiyen oldun sorusuna “Erkeğin hoşlandığı ve yapmaktan zevk aldığı bir eylemi, öfkelendiğinde ve nefret edilecek agresiflik düzeyinde cinsiyet ayırımı gözetmeksizin zevk alarak yaptığı bu eylemi şiddet belirtisinde ifade etmesi bana anlam kargaşası içinde olduklarını, net olmadıklarını gösterdi; ben netliği severim ve net olan hemcinslerime yönelmemin sebeplerinden biri de budur” Bu ünlünün ifade ettiğinden yola çıkarak, kişilerin hemcinslerine yönelmesinin bir çok sebeplerin olduğu ve bu sebeplerin mantıklı bir açıklaması olduğunu gösteriyor. Yeter ki hoşgörülü olalım. Önyargılı yaklaşmayalım, eleştirmeyelim, anlamaya çalışalım, Bu durum bizi insancıl yapar. Tercihlerle ötekileştirilmeden, birlik ve beraberlikle yaşana bilir bir toplum haline getirir.

Fıkralar bazen uzun uzun anlatılmak istenen durumu, çok daha kısa ve anlaşılır olmasını sağlar. Karadeniz’in köyünde yaşayan bir çift akşam yemeği yemektedir. Evin hanımı “herif ben bu gün lezbiyen ne demek olduğunu öğrendim” der. Koca merakla karısına bakar “söyle hatun, lezbiyen ne demekmiş? ” Kadın; kocasının bilmediği bir şeyi bilmesinden kaynaklı gururlanarak “kadın seven, erkek sevmeyenmiş” der. Koca, ağzı açık karısına bakıp ” Hatun ben de o zaman lezbiyenim. Ben de erkek sevmiyorum, ben de kadın seviyorum”
Yüzümüzde tebessüm, yüreğimizde insan sevgisi, hayatımızda anlayış ve hoşgörü eksik olmasın. İnsanı insandan üstün kılan ne tercihler, ne de bahşedilenler…
Bunun farkındalığı ile lezbiyen sohbette olmayı ister misin?

Etiketler

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Google+    Pinterest    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?+18 CİNSEL SOHBET

CİNSEL SOHBET

TAKİP ET

© Copyright 2018 HerSohbet.Com - Tüm Hakları Saklıdır.