Anasayfa Blog Coronavirüs Doktora Tezi Olan Mustafa Ulaşlı Kimdir? Çalışmaları Nelerdir?

Coronavirüs Doktora Tezi Olan Mustafa Ulaşlı Kimdir? Çalışmaları Nelerdir?

Yazar firat35yalcin
mustafa ulaşlı kimdir

Doç. Dr. Mustafa Ulaşlı, koronavirüs konusunda Hollanda Utrecht Üniversitesinde doktora yaptığını belirterek, aklanmasına rağmen görevine atanmadığını söyledi. “Ülkem ve insanlık adına bir kayıp değil mi?” dedi.

Mustafa Ulaşlı sosyal medya Twitter hesabı üzerinden şunları söyledi.

”Türkiye’de Muhtemelen Coronavirüs üzerine doktora tezi olan tek kişi benim. Her ne kadar tüm suçlamalardan beraat etmiş olsam da 3,5 yıl göz altında tutuldum. Bu hatanın ne zaman düzeltileceğini düşünüyorsunuz?”

Bırakın Coronavirüs Çalışmalarına Devam Edeyim

Türkiye, 2016 yılında Teroristler tarafından başarısızlıkla sonuçlanan darbe girişimin ardından 130.000 fazla kamu görevlisi olan kişilerin darbeyi planlayan grubun içerisinde olma ihtimaline karşın bazıları gözaltında diğerleri ise ihraç edilmişti. Aralarında Doçent olan Doktor Mustafa Ulaşlı da vardı ve görevinden alındı. Geçen yıldan itibaren tüm suçlarından beraat ettiğini söyledi.

Türkiye’nin Coronavirüs için geç önlem aldığı açıklaması yapan bazı bilim kurulları, koronavirüs aşı veya tedavisi hakkında daha önce bilimsel çalışmalar yapan insanların bir an önce konuya müdahil olmaları gerektiğini açıkladılar.

Hoşunuza Gidebilir

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.