Penisde Neden Kemik yOktur?

Penisde Neden Kemik yOktur?

CeReN     21-12-17     Genel     Penisde Neden Kemik yOktur?     4 Defa Okundu

Penisde Neden Kemik yOktur

Bilim adamlarinin yoneldigi yeni arastirmada, penil kemigin (baculum) evrimsel tarihi ele alindi ve incelenen tur olarak da, soz konusu kemigi 50 milyon yil oncesinde gelistiren primatlar secildi. Bu tarihten itibaren bazi turlerde penis boyu kisalirken kimisinde uzadi; kimisinde ise tamamen ortadan kayboldu.

Baculum boyu, primatlarin ciftlesme mevsimi suresinin uzunlugu ile iliskiliydi. Ciftlesme mevsiminin suresi ne kadar uzun olursa, baculum boyu da o kadar uzun oluyordu. Genlerini gelecege tasimak acisindan ise ciftlesme mevsimi gerekliydi.
Insanoglu durulmaya basladiginda, tipki dinozorlar gibi baculum da yok olup gitti. Cunku genlerin bir sonraki nesle tasinmasi icin artik sartlar degismisti.
Penisinizde nicin kemik bulunmadigini dusundunuz mu hic? Britanyali arastirmacilarin aklina takilan soru da buydu. Yanitini aramakta da gecikmediler. Buldular da. Yanit: “Bir zamanlar peniste kemik de bulunuyordu. Fakat 1.9 yil once insanlik tek esliligi secti ve penis kemigi de tarihe karisti.”

Etiketler

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Google+    Pinterest    Whatsapp  

Yorumlar (2 Yorum)

    Aslına bakarsanız bazı canlıların penis’inde kemik bulunur örneğin kedilerin, köpeklerin. vede bazı farelerin penislerinde kemik bulunur. Bilim adamları yağtığı bazı araştırmalar sonucununda dişilerin cinsel organında kemik tespit edilmiştir ama bu kemik tıpku erkeklerin göğüs ucları gibi işlevsiz bir özelliğe sahiptir.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?Sohbet Odaları

Web Sohbet

Mobil Chat

Takip Et

© Copyright 2018 HerSohbet.Com - Tüm Hakları Saklıdır.