Sohbetin Toplum içindeki önemi

Sohbetin Toplum içindeki önemi

admin     01-10-18     Sohbet     Sohbetin Toplum içindeki önemi     318 Defa Okundu

Dijitalleşen dünyada toplumsal iletişim hatta bireysel konuşmalar yavaş yavaş kendini teknolojik bir ortama ve hepimizinde bildiği gibi sosyal ağ topluluklarına doğru hızla ilerlemektedir. Oysa insanoğlu iletişim araçları olarak daha samimi ve daha anlaşılır vede daha güvenilir olması açısından kesinlikle yüzyüze konuşmak çok önemli bir etkendir. Asosyal olarak nitelendirilen batı toplumlarında bu durum çok daha yaygındır, bırakın genel toplum bireylerini kapı komşularının bile malesef birbirlerinden pekte haberi olamıyor malesef. Oysa insan ilişkilerinin temeli diyalog ve sohbetten geçmektedir. Hangi toplum içerisinde olsun bu hem reel hayat hemde sanal dünyası olsun farketmez dedikodular palavralar iftiralar vede insan hayatına veya geleceğine mal olacak yalanlar söylenebiliyor insan hayatında, malesef dönüp dolaşacağımız tek konu tekrar eğitimin önemini irdelemek olduğunu söylemek gerekir. Çünkü eğitimi gelişmemiş ülke toplumlarında insanların birbirleri ile iletişim veya sohbet ortamlarını geliştirmeleri imkansız hale dönüşür, bu durumda çocukları gençleri bir bütün olarak hayatımızı olumsuz yönde etkiler.

Aile Sohbetleri

İnsan eğitimi okul veya herhangi bir öğrenim yerlerinden önce mutlak mertebe aile ve anne babadan gelir. Çocuklarımızı istediğimiz okullara kolejlere gönderirsek gönderelim mutlaka eğitim tamamlayıcı tarafı evimiz olur. Çünkü çocukluk ve bebeklik bilinçaltımız ebeveynlerin söyledikleri ve eğittiği şeylerlerle doldurulur ve neredeyse hayatımızın tamamı o aile ortamında aldığımız eğitimin sonuçları olarak hayatımızın her alanında karşımıza çıkar. Sizde aile Sohbetine katılmak isterseniz lütfen chat odalarımıza giriş yapınız.

Etiketler

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Google+    Pinterest    Whatsapp  

Yorumlar (3 Yorum)

    Nedensel

    Toplumsal sohbetin nede çok önemli olduğunu sohbet odalarına girip insanlarla tanıştıktan sonra anladım sizde öğrenmek istiyorsanız kesinlikle gelmelisiniz

    Emeğinize sağlık ..

    Sosyal medya ve internet siteleri insanların birbirleriyle tanışmaları için bir ortam sunuyor. Mühim olan Aile ortamını bulabilmek sohbet etme sanatı hepimizi İlgilendirir nezaket,saygı,empati,karşıdaki insanın sınırlarına saygı ben aradığım huzuru buldum herkesin emeğine sağlık.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?+18 CİNSEL SOHBET

CİNSEL SOHBET

FULL SOHBET

SOHBET

TAKİP ET

© Copyright 2018 HerSohbet.Com - Tüm Hakları Saklıdır.