Anasayfa Blog Sosyal Mesafe için En iyi 10 Sohbet Odası

Sosyal Mesafe için En iyi 10 Sohbet Odası

Yazar firat35yalcin
sohbet odası çizimi

Sosyal mesafe için gün boyunca akıllı telefon, bilgisayar veya dizüstü bilgisayarınız gibi bazı yollarla internete bağlıyız ve sizlere keyifli gelecek en iyi 10 sohbet odası öneriyoruz.

İlgi alanlarınızı paylaşmak için birçok sohbet odası internet ortamında kolayca bulunabilmektedir. 2020 Yılında yeni arkadaşlıklar ve tanıdıklarla birlikte aynı ortamda bulunarak keyifli en iyi ücretsiz sohbet odası web sitelerinin listesi bulunmaktadır. Aşağıda bulunan siteler denenmiş ve test edilmiştir. Keyifli sohbetler diler lütfen en beğendiğiniz siteyi bize bildirin.

1- Chatroeulette.com

Ultra basit görünümlü sohbet formatı gibi bazı harika özelliklere sahiptir. Sitede, çevrimiçi sohbet, sesli sohbet ve görüntülü sohbet odaları gerçekten en çok tercih edilen popüler web sitesidir. Video görüntülenmek ve kullancının web kamerasına erişmek için adobe flash kullanıyor. Giriş için üye veya abonelik gerekmeyen oldukça basit arayüzü ile keyif alabileceksiniz. Kullanıcılar profil resimlerini yüklemelerine izin verir.

2- Chatforfree.org

Ücretsiz Sohbet web kamerası özelliği ile ücretsiz çevrimiçi sohbet odası sunuyor. Kullanıcılar rahat ve rastgele herkesle sohbet edebilirsiniz. Başka bir kullanıcıyla görüntülü sohbet de yapabilirsiniz.

İçinde bekarlar, dullar, evli çiftler ve Dünyanın dört bir tarafından insanların tercih ettiği sohbet odaları bulunmaktadır. Ayrıca kişiler sizi sohbet arkadaşı listesine ekleyebilir ve daha verimli ve sosyal bir alan için Aileniz ve arkadaşlarınızla fotoğraf paylaşabilirsiniz.

3- Secondlife.com

En büyük sanal gerçeklik Dünyasından biri olup ve çevrimiçi sohbet etme imkanı sunar. Kendi profil resminizi oluşturup yeni insanlarla tanışma ve istediğiniz kişilerle bağlantı kurma imkanı sunar.

4- Paltalk.com

Sohbet topluluğunun farklı bir video sohbet işlevi ve çok düzgün ve iyi görünen bir ana sayfa arayüzü vardır. 4 milyon kullanıcısı olan site, kolay bilgisayar indirme ve birçokm uygulama seçeneklerine sahiptir.

5- eHarmony.com

Yeni insanlarla tanışmak isteyen herkes için çok temiz ve düzenli bir sitedir. Web sitelerine güven duymanın en iyi örneklerinden biridir. Yeni insanlarla tanışıp sizi görmek isteyen belkide milyonlarla insan sizi bekliyor.

6- imvu.com

Art arda popüler ve iyi hale gelen yükselen bir 3D sohbet site hizmeti sunmaktadır. Kayıt seçeneği kolaydır, ve arayüz sesgiseldir. Yeni profil oluşturarak hemen farklı insanlarla tanışma imkanı yakala.

7- Anastasiadate.com

Yeni arkadaşlarla tanışmak ve tarih ile ilgisi olan insanları bir arada tutmaya çalışan bir platfordur. En iyi tasarım sitelerinden biri olup anlık ve özel mesajlaşma, diğer benzer insanlarla yeni bağlantılar kurmak için uygun olan en iyi arkadaşlık sitesidir.

8- Enterchatroom.com

Bilinmeyen veya tanınmayan kişilerle ücretsiz çevrimiçi sohbet etmenize yardımcı olur. Site aynı zamanda canlı çalışan bir görüntülü sohbet odalarına sahiptir. Bu sitenin diğer bazı ücretsiz özellikleri birden fazla web kamerası, özel sohbet, grup, anlık mesajlaşma özelliği ve çevrimiçi e-posta hizmetine sahip olabilirsiniz.

En iyi sohbet web sitelerinden biridir ve ayrıca resimli kullanıcı profilleri ile birlikte sizi kimin izlediğini görebilirsiniz.

9- badoo.com

Muhtemelen en çok tercih edilen ve gelişmekte olan bir çok sohbet odalarını geride bırakan platformdur. Öyleki Linkedin’den bile daha büyük olduğu söylentileri var, içinde facebook ile kolay kayıt veya oturum açabilirsiniz.

10- mevsim.org

Türkiye’nin en iyi sohbet odalarından bir tanesidir. Chat platformları arasından öncü adreslerden olmaya devam etmektedir. Tamamen ücretsiz olması ile birlikte, hiçbir kayıt veya abonelik ön konuşuluk olmayan her sohbet odaları hizmeti sunar.

En İyi Sohbet Odaları Hakkında Bilmeniz Gerekenler.

Sohbet odası terimi esasen kitle iletişim araçları tarafından, zaman zaman eşanlamsız bile olsa herhangi bir eşanlamlı konferans biçimini tanımlamak için kullanılır. Bu terim, anlık mesajlaşma ve çevrimiçi forumlar üzerinden gerçek zamanlı çevrimiçi sohbetten tamamen sürükleyici grafik sosyal ortamlara kadar herhangi bir teknolojik terim anlamını taşır.

Sohbet odası, bir web sitesinin veya mIRC gibi online çevrimiçi hizmetin bir parçası olarak, daha çok ortak ve ilgi alanına sahip kullanıcıların gerçek zamanlı iletişim kurmasına olanak sağlayan bir web sitesidir.

Çevrimiçi sohbet messanger pencerelerinde bulunan forumlar ve tartışma grupları, kullanıcıların mesaj göndermesine izin verir, ancak etkileşimli mesajlaşma kapasitesine sahip değildir. Çoğu sohbet odası, kullanıcıların belirli bir yazılım indirmesine bile gerek duymaz.

Ücretsiz Sohbet Odaları Nasıl Çalışır?

Sohbet siteleri tarafından kullanılan genel prosedür, kullanıcıların istedikleri sohbet odasına kaydolmalarına, bir kullanıcı adı ve şifre seçmelerine izin vermek, belirli bir odaya veya hatta birden fazla odaya giriş yapabilmeleri ile ortak bir alanda bululabilmeleridir.

Sohbet odasının içinde, şu anda çevrimiçi olan ve sohbet odasına başka bir kişinin girdiği uyarısı veren kişilerin bir listesi vardır. Sohbet etmek için, kullanıcılar metin kutusuna bir mesaj yazın veya ileti bırakın gibi uyarıları vardır.

Çevrimiçi sohbet etmek veya yabancılarla tanışmaktan hoşlanıyorsanız, işinize yarayacak her alanda mutlaka bir sohbet odasına rastlayabileceğiniz internet araması yapabilirsiniz.

Bazı sohbet sitelerinde beyninizin veya kalbinizde yatan bazı duygusal ve mantıksal fikirlerinizi tanıştığınız kişilere aktarabilirsiniz. Günümüzde, hepimiz akıllı telefonlar, bilgisayarlar, dizüstü bilgisayar ve sohbet odaları web sitelerini kullanarak tüm Dünya’ya bir şekilde bağlı bulunuyoruz.

Bunlar, saniyeler içinde dünyanın herhangi bir yerinden herhangi birine bağlanmak için kolay araçlardır. Ayrıca, bunlar arkadaşlarınızla bağlantı kurmanın en iyi yoludur.

Bağlantılarla ilgili gerçek bir yaşam meraklısı değilseniz, bu sohbet siteleri, monotonluktan ve yaşamın sadeliğinden kurtulmanın en yaygın yoludur. İnternette yeni arkadaşlar edinmeye başlayabilir ve tanıştığınız kişilerle anlık görüşme sağlama şansını elde edebilirsiniz.

Sohbet Odaları Hakkında Bilmeniz Gereken Uyarılar

Yukarıda belirttiğimiz sohbet odaları kişisel bilgileriniz hakkında fazla bilgi vermeden diğer insanlarla bağlantı kurmanıza yardımcı olan web sitelerinin yasadışı yollarla çıkar kurmak amacı ile hem sahte profil hemde kullanmış olduğunuz bilgiayarlara sızarak sizleri mağdur edebilirler.

Kullanmış olduğunuz cep telefon numaraları, kredi kardı bilgileri veya kimlik kartı gibi bilgilerinizi asla 2. kişilerle paylaşmamanızı önemle rica ediyoruz.

Hoşunuza Gidebilir

1 yorum

Sermin 30 Mart 2020 - 01:01

Verdiğiniz bilgiler İcin teşekkür ediyorum. Bu zamanlarda okadar cok sohbet etmeye ihtiyacı varki evlere kapanmışken icimizde kileri sohbetle atmak lazım.

Yanıt

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.